Skatīt katalogu
Skatīt visus jaunumus
28.03.2017

#DejoArBaltais izaicinājumu pieņem 150 komandas

Preses relīzes

Ir noslēdzies piecu nedēļu izaicinājums #DejoArBaltais, kurā tautas deju kolektīvi tika aicināti izmēģināt savus spēkus un veiksmīgi izpildīt izturības un veiklības uzdevumus. Tā mērķis bija parādīt, ka tautas dejas ir ne tikai svarīgs tautas kultūras elements, bet arī fiziski nopietna aktivitāte, kas prasa sabalansētu uzturu un pareizu iesildīšanos.

Piecu nedēļu laikā kopā ar vieglatlētu un olimpieti Jāni Leiti tika sagatavoti pieci dažādi izaicinājumi, kuru mērķis bija ne vien parādīt dejotāju fizisko sagatavotību, bet arī atgādināt kolektīviem par to vienoto garu un padarīt ikdienu pēc iespējas dažādu.

Izaicinājumos tika motivēta gan ķermeņa fiziskā, gan arī prāta veiklība: kā kolektīvs attēlotu enerģiju, spēku vai vielmaiņu; cik dubulto polku spēj veikt kolektīva spējīgākais dejotājs minūtes laikā; cik meiteņu vienlaikus spēj noturēt kolektīva pats spēcīgākais dalībnieks; cik sekunžu stiprākais puisis spēj noturēt meiteni izstieptās rokās virs galvas; cik cilvēku dzīvo piramīdu spēj izveidot kolektīvs.

Kampaņā #DejoArBaltais tika sasniegti jauni rekordi: 86 apgrieztas dubultās polkas minūtes laikā, 9 noturētas meitenes vienlaikus, taisnās rokās noturēta meitene 1 minūti 30 sekundes un izveidota piramīda no 34 dalībniekiem. Izaicinājumos netrūka arī radoši risinājumi – 21 digitāli noturēta meitene uz viena puiša rokām un galvas un piramīda guļus stāvoklī uz krēsliem. Kampaņā piedalījās paši mazākie dejotāji, kuri saņēma simpātiju balvas.

Kopā piedalījās vairāk nekā 30 kolektīvu, bet 20 no tiem piedalījās visos piecos izaicinājumos, savācot vairāk nekā 10 000 patīk sociālajos tīklos. Gandrīz ikviens latvietis reiz ir dejojis tautas dejas vai apmeklējis Dziesmu un deju svētkus, bet reti kad ir aizdomājies par dejotāju fizisko slodzi. Baltais kampaņas mērķis ir pievērst uzmanību tautas dejai kā sporta veidam, kurā ir svarīga fiziskā sagatavotība un pareizs uzturs.

Jānis Leitis, kurš pats piedalījās tautas deju mēģinājumā, atzīst, ka slodze ir pietiekama. Viņaprāt, tas ir salikums, kurā ar kardionodarbību palīdzību tiek trenēta sirds izturība, bet tikpat nozīmīgi ir arī spēka vingrinājumi, kas dejotāju dara fiziski spēcīgu. Viņš uzsver, ka pareizs uzturs un uzkodas, piemēram, Baltais izstrādātais Protein dzēriens, ir labs risinājums, kā ķermenim ļaut atjaunoties un uzkrāt spēkus nākamajam mēģinājumam.

Kampaņas lielākais ieguvums bija atgādinājums visiem, cik dejošana var būt aizraujoša un interesanta. Kolektīvi stiprināja komandas garu, izaicināja sevi, smējās un piepildīja mēģinājumus ar dažādām emocijām, ļaujot izkāpt no rutīnas, un ikdienas steigā atgādināja par dejošanas īstajiem iemesliem un vērtībām.

Pieteikties jaunumiem

Paldies par pieteikumu!

Nosūtīt atsauksmi

Paldies, Tava ziņa ir saņemta!

Nosūtīt sūdzību

Paldies, Tava ziņa ir saņemta! Tā tiks izskatīta 5 darba dienu laikā.

 

Visi personas dati tiks izmantoti tikai šīs sūdzības apstrādei un pēc tam tiks dzēsti.