Latviešiem tautas dejas ir svarīgas nācijas apziņas veidošanā, un gandrīz ikviens no mums ir dejojis pats vai apmeklējis Dziesmu un deju svētkus, turklāt tās ir būtisks fiziskās aktivitātes elements. Baltais kampaņas mērķis ir pievērst uzmanību tautas dejām no mazliet cita rakursa – kā sporta veidam, kur, tāpat kā jebkurā citā sporta disciplīnā, ir jābūt labai fiziskajai sagatavotībai, kas nāk ar disciplīnu, regulāriem mēģinājumiem, pareizu un sabalansētu uzturu.
Jānis Leitis, kurš piedalījās tautas deju mēģinājumā, secina: “Sajūtas ir labas. Kārtīgi varēja noskrieties. Negaidīju, ka tik daudz nezināšu, tāpēc vajadzēja ātri reaģēt un ātri mācīties. Bija izaicinājums, kurā būtiska nozīme bija arī koordinācijai.”
Sportists pārliecinoši atzīst, ka slodze ir pietiekama. Tautas dejas ir salikums, kurā ar kardionodarbību palīdzību tiek trenēta sirds izturība, bet tikpat nozīmīgi ir arī spēka vingrinājumi, kas dejotāju veido fiziski spēcīgu. Kampaņā #DejoArBaltais kopā ar Latvijas rekordistu droši var secināt, ka dejotāji tādi paši sportisti vien ir.
Kā ikvienam šīs nozares pārstāvim, arī dejotājiem būtu jādomā par pareizu un sabalansētu uzturu. Tā kā katrs mēģinājums ir kā nopietns treniņš, pēc tā būtu jāuzņem pilnvērtīga pārtika, kas ne vienmēr ir iespējams, jo mēģinājumi, skates un koncerti notiek dažādās vietās, kas nav pielāgotas sportistu vajadzībām. Arī paši dejotāji nereti aizmirst, ka mēģinājumi ir pielīdzināmi sporta nodarbībām.
Olimpieša un Baltais izstrādātais Protein dzēriens ir paredzēts dažādu līmeņu sportistiem, trenažieru zāles apmeklētājiem un aktīva dzīvesveida piekritējiem. Tautas deju dejotājiem ir jāatceras, ka arī viņi iekļaujas šajā kategorijā, un šis ir viens no veidiem, kā pēc treniņa uzņemt sabalansētu ēdienu, kuru ir arī ērti paņemt līdzi. Tieši šī iemesla dēļ tika uzrunāti slēptie sportisti – dejotāji.
Kampaņā ir pieci uzdevumi, kuros kolektīviem ir iespēja pārbaudīt un izaicināt ne tikai savu fizisko sagatavotību, bet arī izturību un kolektīva kopējo saliedētību, tādējādi ļaujot tautas dejas iekļaut sporta kategorijā vēl drošāk. Trīs nedēļu laikā izaicinājumu ir pieņēmuši vairāk nekā 100 dalībnieki. Tautas dejas ir ne tikai būtisks kultūras mantojums un tautas piederības apziņas veidotājas, bet arī nopietna fiziskā slodze, pēc kuras ķermenis ir pareizi jāaprūpē, lai tas varētu attīstīties un efektīvi kalpotu nākotnē.
Olimpietis Jānis Leitis par dejotāju uzturu – https://www.youtube.com/watch?v=JyWdjN0Mdg4&t=13s